пʼятниця, 7 грудня 2018 р.

Етика Інтернет-спілкування

Правила спілкування в Інтернеті


Правило 1: Пам'ятай, що говориш з людиною.
Одне з найбільш очевидних і все ж найчастіше порушуваних правил в мережі. Багато хто забуває, що їх співрозмовник - не комп'ютер, що за літерами на екрані ховається жива людина. Подіяти на неї можна дуже навіть реально.


Правило 2: Дотримуйся тих же стандартів поведінки, що і в реальному житті.
Інтернет створює відчуття анонімності. Здається, що тобі ніхто нічого не зробить, тим самим з'являється помилка, що в мережі правила поведінки не такі самі. Необхідно дотримувати етику спілкування, а також залишатися в рамках закону, як в реальному, так і у віртуальному просторі. У деяких співтовариствах взаємоповага і етика навмисне ігноруються. Тому й виглядають вони як смітник.


Правило 3: Пам'ятай, що знаходишся в кіберпросторі.

Якщо ти ведеш активне мережеве життя - відвідуєш кілька спільнот і форумів, тобі особливо важливо пам'ятати, якого стилю спілкування дотримуються місцеві співрозмовники. У більшості давно сформованих мережевих колективів є свої писані чи неписані правила, якими із задоволенням поділяться з новачком. Універсальною є порада - перший час посидіти в куточку, подивитися і послухати.


Правило 4: Поважай час і можливості інших.
Так, ти - центр Всесвіту. Ось тільки інші про це не знають. Готуючись поділитися з усім світом геніальною новиною, подумай, а чи всім саме ця новина важлива. І вже якщо тобі відкритим текстом кажуть «Відстань!» (Або «Мені ця дискусія абсолютно не цікава»), краще все ж відстати. Так само, не слід очікувати миттєвої реакції на повідомлення.

Правило 5: Зберігай обличчя.
Репутація в Інтернеті значить нітрохи не менше, ніж в реальному житті. Звичайно вся аудиторія Інтернету про тебе не дізнається, але брати за інтересами та сайтами можуть пізнати тебе як людину.

Правило 6: Допомагай іншим там, де можеш.
В Інтернеті з'являється тільки та інформація, яка цікава широкому колу людей, або хоч трохи представляє вигоду автору. Тому у людей можуть виникнути питання відповідей на які в Мережі немає. У такому випадку, вся надія лише на добрих людей, які можуть приділити людині 5 хвилин щоб допомогти. Світ стає краще, коли ми допомагаємо іншим, а ми самі - щасливішими.

Правило 7: Не вплутуйся в конфлікти.
Людину, що давно живе в Мережі, як правило, пізнаєш не по запалених червоних очах і рефлекторних згинаннях пальців рук, ні. Людина, яка давно живе в Мережі, відрізняється міцними нервами. Якщо ти всерйоз думаєш, що якого-небудь Інтернетного аксакала можна здивувати хвацько закрученою матірною лайкою, то подумай ще. Бажання відзначитися видає в тобі новачка куди вірніше, ніж нік «я - тут - новенький». До того ж, пристрасна суперечка може дійсно потріпати тобі нерви, якщо ти її (суперечку) спровокував.

Правило 8: Поважай право на приватну переписку.
Ні, я не думаю, що мої шановні читачі лазять по чужих речах і читають чужі листи. Але це правило можна і потрібно тлумачити більш широко. Не поширюй в Мережі особисту інформацію інших людей - реальні імена, адреси, телефони, фотографії без їх згоди. Ніколи.

Правило 9: Не зловживай своїми можливостями.
Віртуальний простір передбачає різний доступ до тих чи інших ресурсів, різний рівень знань в тих чи інших питаннях. Володіючи перевагами над іншими користувачами, не слід направляти їх проти людей.

Правило 10: Вчися прощати іншим їхні помилки...
...Або хоча б час від часу згадуй, скільки помилок зробив ти.

пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.

Бобер-2018

Увага! Знову конкурс!
   11-13 листопада відбудеться конкурс любителів інформатики "Бобер-2018". До участі запрошуються учні 2-11 класів. Зареєструватись можна у Вашого вчителя інформатики до 1 листопада.
     Також Ми вітаємо минулорічних учасників конкурсу: Юрко Софію, Оласюк Анастасію та Журик Дарину, які показали два "добрих" та один "успішний" результати.

середа, 1 серпня 2018 р.

Два вовки, або Притча про вічну боротьбу добра й зла

Колись давно старий чоловік відкрив своєму онукові одну життєву мудрість. У кожній людині йде боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк представляє зло: гордість, жадібність, заздрість, ревнощі, жаль, егоїзм, амбіції, брехню ... Інший вовк представляє добро: любов, правдивість, надію, істину, доброту, вірність, справедливість, трудолюбивість ...
Хлопчик, зворушений до глибини душі словами діда, на мить задумався, а потім запитав:
– То який же вовк врешті-решт перемагає?
Старий ледь помітно посміхнувся й відповів:
– Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш.

середа, 25 квітня 2018 р.

Із просторів Інтернету

"Щоб навчитися читати іноземною мовою, вам потрібно читати, якщо ви хочете писати іноземною мовою, то вам потрібно писати..."

вівторок, 13 березня 2018 р.

Онлайн-уроки

Image for Вступ до кібербезпеки

     В межах ініціативи STEM-весна 2018 Програма Академій Cisco за підтримки Інституту модернізації змісту освіти пропонує вчителям інформатики разом зі своїми учнями долучитися до вивчення курсу «Вступ до кібербезпеки».

субота, 6 січня 2018 р.

Про багатство ...

... Якщо ви здатні бачити, ходити, розмовляти, любити і кожного ранку можете підвестися з ліжка - ви казково багата людина! ...